Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Andrew Cronk

Andrew Cronk

PRINCIPAL
Jonathon Sanchez

Jonathon Sanchez

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Kerin Larson

Kerin Larson

OFFICE ASSISTANT II
Dolores Reyes

Dolores Reyes

REGISTRAR
Lesly Romayor

Lesly Romayor

OFFICE ASSISTANT IV
Linda Taggart

Linda Taggart

ACCOUNTING ASSISTANT III
Natalie Ulrich

Natalie Ulrich

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

David Anderberg

David Anderberg

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Heather Fix

Heather Fix

COUNSELOR
Brenda Fulle

Brenda Fulle

RESOURCE ROOM TEACHER
Ellie Gonzalez

Ellie Gonzalez

COUNSELOR
Lily Hawley

Lily Hawley

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Eduardo Irigoyen

Eduardo Irigoyen

BILINGUAL FACILITATOR I
Travis Laxton

Travis Laxton

PSYCHOLOGIST
Matthew Moleski

Matthew Moleski

RESOURCE ROOM TEACHER
Christina Monson

Christina Monson

ESL TEACHER, SPANISH
Abigail Moreno

Abigail Moreno

SPEECH PATHOLOGIST
Stacy Pruis

Stacy Pruis

COUNSELOR
Antoine Shired

Antoine Shired

CAMPUS SUPERVISOR

School Nurse

Frances Oconnor

Frances Oconnor

NURSE

Teachers

Jared Agard

Jared Agard

ART
Amber Arizpe

Amber Arizpe

MATH TEACHER
Erika Backs

Erika Backs

ADVANCED PROGRAM COORDINATOR, LANGUAGE ARTS
Kimberly Bakanec

Kimberly Bakanec

LANGUAGE ARTS, ADVANCED PROGRAM COORDINATOR, SECONDARY TEACHER
James Baker

James Baker

CTE PROJECT LEAD THE WAY
Brian Baumann

Brian Baumann

LANGUAGE ARTS, SECONDARY TEACHER
Stella Bergman

Stella Bergman

SCIENCE TEACHER
Eleanor Campbell

Eleanor Campbell

SPANISH, LANGUAGE ARTS
Shaun Cerciello

Shaun Cerciello

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER
Melody Childers

Melody Childers

SCIENCE TEACHER
Catherine Cooke

Catherine Cooke

LANGUAGE ARTS, SECONDARY TEACHER
Jeffrey Crapper

Jeffrey Crapper

HEALTH, CTE PROJECT LEAD THE WAY, APPLIED ARTS
Kenneth Day

Kenneth Day

MATH TEACHER, APPLIED ARTS
Katelyn Denny

Katelyn Denny

LANGUAGE ARTS, ART
Jamie Denton

Jamie Denton

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER
Grant Fruhwirth

Grant Fruhwirth

SOCIAL STUDIES, COMPUTER/SECONDARY
Carlie Harris

Carlie Harris

CTE PROJECT LEAD THE WAY BIOMEDICAL
Stephanie Joiner

Stephanie Joiner

MATH TEACHER
Matthew Knorr

Matthew Knorr

PE/HEALTH, SECONDARY TEACHER
John Leitner

John Leitner

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER
Steven Lent

Steven Lent

SCIENCE BIOLOGY, APPLIED ARTS
Aprill Mcallister

Aprill Mcallister

PE/HEALTH
Dana Mcarthur Maggard

Dana Mcarthur Maggard

LANGUAGE ARTS
Chad Mcintyre

Chad Mcintyre

MATH TEACHER, COMPUTER/SECONDARY
Richard Mcnabb

Richard Mcnabb

ART
Christina Monson

Christina Monson

ESL TEACHER, SPANISH
Sean Morrison

Sean Morrison

CTE PROJECT LEAD THE WAY, SECONDARY TEACHER
Christine Muggli

Christine Muggli

MATH TEACHER, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Sean Rains

Sean Rains

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER
Kathryn Reid

Kathryn Reid

HEALTH, SCIENCE BIOLOGY
Ellen Reynolds

Ellen Reynolds

CHEMISTRY TEACHER, SECONDARY TEACHER
Melissa Shell

Melissa Shell

SCIENCE PHYSICAL
Virginia Stonick

Virginia Stonick

MATH TEACHER
Bernal Villalobos

Bernal Villalobos

SPANISH
Douglas Willson

Douglas Willson

CTE CYBER SECURITY
Lyn Wilson

Lyn Wilson

SCIENCE TEACHER, COMPUTER/SECONDARY
Wendi Wise

Wendi Wise

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER

Para Educators

Nusrat Ahmed

Nusrat Ahmed

PARA EDUCATOR I
Keren Santana

Keren Santana

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Sangeetha Venugopal

Sangeetha Venugopal

PARA EDUCATOR I

Nutrition Services

Cynthia Hoffman

Cynthia Hoffman

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Catherine Nelson

Catherine Nelson

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Kouki Okazaki

Kouki Okazaki

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Melissa Zimmerman

Melissa Zimmerman

NUTRITION SERVICES LEAD II

Custodial

Jessica Courtney

Jessica Courtney

Gregory Gordon

Gregory Gordon

Lucas Gray

Lucas Gray

Ana Lopez

Ana Lopez

Amir Tucakovic

Amir Tucakovic

Guadalupe Villaverde Beristain

Guadalupe Villaverde Beristain